Cvičení na 5 přátel vám ukáže, jak jste na tom se svým životem i s Posláním.

Mám ráda jedno zajímavé cvičení. Jmenuje se „5 přátel“. Znáte ho?

Je to výborná ukázka toho, kde na své cestě jsme a pomocí našich přátel se na to můžeme podívat. Můžete si ho se mnou hned udělat. Jste zvědavé? Tak pojďme na to 😊

Napište si na papír (nebo kam si píšete poznámky – třebas do mobilu, to je jedno – váš krasopis hodnotit nebudu) 5 lidí, se kterými trávíte nejvíc času. A uděláme si to o něco málo těžší – napište lidi kromě svojí rodiny. Protože s tou čas trávíme,  i když bychom některé členy někdy nejradši vyměnily. 

Je jedno, jestli máte čas s někým se stýkat nebo se nám toho času zas až tolik nedostává. Množství času také nebudeme hodnotit. Jen ty lidi. 

Napište své jméno doprostřed a kolem něho si poskládejte svoji pětku. Nebudeme to psát pod sebe, aby nám z toho nevznikl pořadník důležitosti. To nechceme. Nebudeme nikomu dávat první místo a někomu zase to poslední a nejméně důležité. Všichni jsou pro naše cvičení důležití.

Tak. Rozesely jsme si na papír jména.

Nevadí, pokud máte přátel víc. U někoho bychom tady byly do večera, kdyby měl vypsat všechny své přátele. A u někoho zase budeme hledat pět lidí jako jehlu v kupce sena. To nevadí, každý to má nějak.

A teď si ke každému jménu napište hodnoty, kterými se ten člověk vyznačuje. A zkuste jít hlouběji, než jen – hodná, milá. Hodnoty typu: spokojená, aktivní, rozvíjející se, hledající, všestranná, pečující, pozitivní, naplněná, realizovaná.

Máte to?

Teď jste udělaly 90% práce. Vaše cvičení je už téměř hotové. Můžete se podívat, které hodnoty se u vašich přátel ukazují opakovaně. Ty si vyznačte barevně (nebo podtrhněte).

Jsou to ty hodnoty, které samy vyznáváte? 

Toto cvičení můžete dotáhnout k dokonalosti, když si jej zpracujete ve třech oblastech. 

  1. oblast – Životní hodnoty
  2. oblast – Vztah – spokojenost a soudržnost ve vztahu (Má partnera, rodinu, děti? Jsou spokojení nebo je to u nich na rozvod?) 
  3. oblast – Finance. Schválně, zkuste to. Finanční stránka se bere v naší společnosti jako víc intimní, než intimnosti vztahové, ale přece jen, zhruba tušíme, jak jsou na tom naši přátelé. (Je zaměstnaná, nezaměstnaná, podniká? Má peněz dost, tak akorát, je bohatá atd). 

A teď už přestaňte sepisovat a nechte výsledek vašeho snažení na sebe působit. 

VY jste průměrem Vašich 5 přátel.

Průměr neznamená, že jste průměrné 😊.  

Znamená to, že se u vás bude vyskytovat to, co u nich. 

Podle principu PODOBNÉ PŘITAHUJE PODOBNÉ. 

A nebo, chcete-li přísloví: Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá. 

K čemu vám toto cvičení může být užitečné? 

Poznáte skutečný stav věcí. Víte, jak na tom jste s vaším životem.

A ta druhá užitečná věc? 

Můžete svůj život ovlivnit právě volbou, s kým se stýkat a co omezit. A klidně si dát do své pětice někoho inspirativního, nějaký vzor, ke kterému byste rády rostly. 

Jak souvisí toto cvičení s POSLÁNÍM?

Řeknu vám, že velmi. Mých 5 přátel se v životě několikrát proměnilo. A podle toho jak jsem se vyvíjela já,  se vyvíjela i moje pětka. 

Myslíte si, že mám své poslání? A mí přátelé? 😊

V kurzu AKADEMIE POSLÁNÍ budou vznikat nová přátelství a růst vzájemná podpora. Vstoupit v místa, kde jsou všichni na stejné vlně, je opravdu silný zážitek. Může vám pomoci nejen s vaší pěticí, ale hlavně s tím – žít své POSLÁNÍ 😊

poslání

PS: Nevím, jestli by byl Elon Musk mým kamarádem, ale rozhodně mi je inspirací. 🙂

Naučím vás podnikat ve všem, co máte rádi.
Jsi multipotenciální? ➡️ Udělej si KVÍZ ZDARMA>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů