Rozdíl mezi Obyčejnou a Úspěšnou Podnikatelkou

„Investuju a nevydělávám.
Učím se a platím za vzdělání.
Dala jsem do toho opravdu hodně času i peněz.
Manžel už se začíná ozývat.
Jsem unavená a křičím na děti.
Jak dlouho trvá rozjet podnikání?
A co když se mi to nepovede?“

Jaký je rozdíl mezi podnikatelkou a úspěšnou podnikatelkou?

Podnikatelka je tvor nadmíru tvořivý, vášnivý, dalo by se říci i všestranný. Umí leccos sama zvládnout na webu, na sítích, tvoří si grafiku, snaží se ovládnout copywriting a v neposlední řadě marketing. Navíc, je k tomu všemu odbornicí ve svém oboru – ať už je lektorka jógy, koučka, či tvoří výrobky.

Podnikatelka má sen. Našla svoje poslání a vydala se za ním na cestu. Touží žít svobodný život a k tomu mít vše, co k tomu patří. Zatím ale, k té svobodě nejvíc patří vydělat na zdrav a soc – jak se říká. Pracovat z domu – s dětmi za zády, nebo za jinou částí těla a to se ukazuje být, ne vždy zcela komfortní záležitostí. Ukazuje se také, že se snaží pracovat vlastně každou chvilku, kdy jí to děti dovolí a tak je její pracovní doba, řekněme – rozplizlá a táhne se „odnevidim donevidim“.

Podnikatelka často trpí rozporem mezi samochválou – musí se promovat, dávat o sobě vědět, všichni jsou úžasní, i ona by měla být a sebereflexí „Jak mám dávat na sítě posty, o tom jak úžasnou mám službu nebo produkt, když sama cítím, že se mi nedaří?“

Podnikatelka je díky tomu tvor velmi houževnatý, nezdolný a nezlomný. Je hrdá, co všechno už prošla, co dokázala a pracuje ještě usilovněji.

Jaký je tedy rozdíl mezi PODNIKATELKOU A ÚSPĚŠNOU PODNIKATELKOU?

Úspěšná podnikatelka méně pracuje a více řídí.

A tady jsme narazily na hlavní rozdíl. Je X populárních knih a naučné literatury jak dělat méně. Ale jaksi nefungují moc v praxi. Zařadit nějaký tip, ještě neznamená, že změníme celou naši realitu.

Ono opravdu platí, že úspěšní lidé pracují méně, ale nepracují málo! Zaměřují se ale na něco jiného. A na co? Na řízení projektů. Na rychlejší zavedení dalších ziskových cest. Cože? To je utopie. Nedovedu si představit, že bych dělala ještě něco dalšího.

Stop.

Nepřibrat si další věc – řízení projektů.

Zastavit, všechno, prosím… Ták.

A teď, tu první věc, kterou úspěšná podnikatelka udělá je, že začne řídit. Nenechá se už vézt a nenechá se unášet svým podnikáním. Ani vášní, ani dokonce radostí. Nepoužije ani žádnou jinou výmluvu k tomu, aby řekla, že ono to řídí ji a ne ona to.

Úspěšná podnikatelka ví ještě jednu věc.

Že řídí dobře to, co může měřit. A tohle obyčejná podnikatelka dokonce nerada slyší.

Myslí si, že když bude pracovat víc a dýl, že se jí bude dařit. Ale často za tím není konkrétní představa, co by to tak mohlo být – to „dařit se“.

Kolika krásným projektům by se mohlo opravdu skvěle dařit, kdyby podnikatelky přestaly pracovat a začaly řídit. (Neznamená to, že tu dřinu budete hned delegovat.)

Nastavení cesty pro Úspěšnou podnikatelku a ne jen Podnikatelku projdeš s námi v měsíčním programu, kde budeme refreshovat tvoje podnikání Podnikej, miluj a hlavně žij.

Mít správné nastavení nebolí. Bolí jít dál v botách, které tlačí a nepadnou. Prošlápni si svoje podnikání. Nastav si ho pohodlně. Mysli na peníze, ne až v poslední řadě. Mysli na sebe, ne, až na konec. Staň se ředitelkou svého podnikání.

To myslím vážně. Rozdíl mezi Úspěšnou a Obyčejnou podnikatelkou je v tom, že ta první je ředitelka, kdežto ta druhá je uklizečka ve svém projektu.

Mnoho štěstí všem podnikatelkám

Věrka

Naučím vás podnikat ve všem, co máte rádi.
Jsi multipotenciální? ➡️ Udělej si KVÍZ ZDARMA>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů