Jak se lépe soustředit a udržet motivaci na jednotlivé projekty, zejména pokud se naše zájmy rychle střídají?

Zažili jste někdy, že se vám zájem rychle mění a vy se ocitáte v chaosu? Naučte se jedinečným technikám, které vám pomohou zůstat soustředění a motivovaní na jednotlivé projekty, ať už vaše zájmy střídáte každý týden nebo každý den. Přečtěte si náš článek a objevte klíč k trvalému úspěchu.

Dnes se vám chci svěřit s jedním tajemstvím, které vám změní život. Ano, říkám to vážně! Všichni jsme byli tam, kde se nám stává, že naše zájmy přeskakují z jednoho projektu na druhý. Máme tolik talentů a dovedností, že se nám z toho někdy točí hlava. A co teprve ty chvíle, kdy nás přepadne pochybnost, jestli jsme na správné cestě! 

Ale víte co?
Mějte se rádi! Ano, slyšíte správně. Mějte se rádi za to, že jste tak jedineční a plní vášně! Tohle není o tom, abyste se omezili na jeden projekt nebo zájem. Tohle je o tom, jak všechny ty kousky skládat dohromady a vytvořit jedinečnou mozaiku. Jste jako jedinečné umělecké dílo, které nikdy nevyjde z módy! 

Ale jak tedy zůstat soustředění a motivovaní, když se vaše zájmy střídají rychleji než rychlík? Tady je můj tajný trik – najděte si svůj „jasný bod“. Co to je? Ve svých kurzech používáme metodu MULTIPOTENCIÁLNÍ HVĚZDA.

Jde o to, že každá hvězda má žhavé jádro a cípy hvězdy jsou naše nejrůznější zájmy a projekty. Je chybou, myslet si, že se musíme charakterizovat nějakou konkrétní činností. Co když jste IT specialisté a pak změníte kariéru a začnete se živit třeba jako spisovatelé? Ve chvíli, kdy si myslíme, že nás vystihuje profese, tak o sobě musíme nutně začít pochybovat. Týká se to nalezení svého poslání. Ale co když máme více možností své realizace na tomto světě? Nás nemá charakterizovat činnost/profese. Nás vystihuje žhavý střed. Jádro hvězdy. 

Zkuste si, jen tak cvičně, vzít papír a tužku a vypsat si, které vlastnosti vás vystihují a zapojujete je, ať děláte to, či ono. To je to jádro, to je to, kým ve skutečnosti opravdu jste. A toto žhavé jádro je i zdrojem motivace pro všechny vaše projekty a činnosti. 

3 tipy jak udržet motivaci

Tip 1 – RADOST A ZASE RADOST

Zaměřte se na ten projekt, který vás naplňuje nejvíce. Je to činnost, ve které se cítíte jako ryba ve vodě. Až najdete ten projekt, který vám nejvíce rozbuší srdce, držte se ho pevně jak přichycení na laně. Vezměte ho jako svůj kompas a nechte ho vás vést k vašim největším úspěchům. Potřebujeme cítit zápal, vášeň a radost. Tam se děje motivace jakoby sama od sebe.

Tip 2 – RYCHLE DOKONČIT

Dokončete co nejrychleji projekt, u kterého cítíte, že ztrácíte zájem a motivaci. Většinou se to děje u projektů, u kterých se už nemáme co nového naučit nebo se tak vleče a tak dlouho trvá, že naše pozornost sklouzává k novým výzvám a my nemáme chuť vracet se k něčemu, co už dobře známe a kde na nás nevykukuje nějaká neodolatelná výzva. 

Jak dokončit projekt, který nás živí? 

Přizvěte do projektu někoho, kdo se bude v projektu vyskytovat, i když vy už v něm nebudete. 

Nebo ošetřete projekt tak, že běží samospádem a vyžaduje jen vaši kontrolu. 

A za třetí, zmapujte si procesy, které jsou nutné dokončit a osekejte a zjednodušte cestu k jeho dokončení. Jestli jste perfekcionista, tak je to výzva, ale vy to dokážete. Nemusí to být perfektní, načančané, dokonalé. Stačí, když to bude hotové – dokončené.

Tady mě napadá význam slova DOKONALOST. Dokonalost nespočívá v perfektnosti, ale v dokončení. Dokonat. To je základ slova DOKONA-lost. Dokončete proto to, co máte rozdělaného, ať vám u toho nevázne pozornost a vaše životní energie. 

Tip 3 – NOVÁ VÝZVA

I na projektu, který vás přestává uspokojovat, si můžete najít novou výzvu. Zpozorněte. Vždy se můžete naučit něco nového. Zamyslete se nad tím, co nového můžete do projektu, či činnosti, která vás přestává bavit, přinést a čím ho můžete obohatit. Výbornou výzvou je soukromé podnikání.

Jste například fyzioterapeut, ale když podnikáte, tvoříte web, studujete základy účetnictví, učíte se být vidět na sociálních sítích, osvojit si lépe techniky prodeje a marketingu, zdokonalujete se v používání grafických nástrojů a takto bych mohla pokračovat do nekonečna. Určitě se můžete naučit něco nového i v tom, co už dobře znáte.

Další tipy, které používám a kterým se budu věnovat v některém z dalších článků, jsou: 

  • umět se vědomě dostávat do stavu Flow, 
  • ovládnout umění nezahlcovat se, 
  • nebýt roztříštěná, 
  • umět ovládnout efektivitu a lépe řídit svůj čas.

A teď, milí multipotenciálové, udělejte si čas na jedno důležité uvědomění. Pamatujte, že nejste jenom člověk s více zájmy a dovednostmi – jste multipotenciálové, kteří mají neuvěřitelný potenciál a sílu! Jste obchodníci, tvůrci a dobyvatelé svého vlastního života! Takže neberme svůj talent jako prokletí, ale jako dar.

Podívejte se na sebe do zrcadla a řekněte si nahlas:
„Jsem multipotenciální! Jsem zdrojem neomezeného potenciálu a kreativity!“

Ať vaše slova rezonují v každém kousku vašeho bytí a naplňují vás nezničitelnou vírou. A když přijde ta chvíle, kdy se zase budete cítit ztracení, vzpomeňte si na toto – jste jako motýl, který nezná hranice. Ať se vaše křídla rozprostírají do všech směrů, nic vás nemůže zastavit před tím, abyste dosáhli těch nejvyšších vrcholů!

Takže si vezměte tuhle inspiraci s sebou do světa a rozsviťte všude kolem sebe světlo. Nebojte se být tou nejlepší verzí sebe sama a ukázat světu, co jste schopny udělat! Jste připraveni? Vstupte do světa nekonečných možností  a nechte svou inspiraci rozkvést! Jste multipotenciální a svět je váš! 

Vaše 

Věra Svoboda Kučerová

Naučím vás podnikat ve všem, co máte rádi.
Jsi multipotenciální? ➡️ Udělej si KVÍZ ZDARMA>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů